Ogłoszenia Duszpasterskie na XXI Niedzielę w ciagu roku.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 03 wrzesień 2017 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

2. Jak zapowiedziałem w zeszłym tygodniu, można złożyć ofiarę do skarbony na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, która dotkneła naszą Ojczyznę. Środki te przekarzemy Caritasowi.

 

3. Zachęcvam do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku za ławkami.

 

4. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz.18.00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

 

5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Codzienie o godz 17.30 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

 

6. W pierwszy piątek odwiedzę chorych od godz. 11.00.

 

7. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. 

 

 

 

Odsłony: 299