Ogłoszenia Duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Opublikowano: sobota, 30 grudzień 2017 Agnieszka Malicka

 

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

 

2. Od 2 stycznia rozpoczynam wizytę kolędową. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie, również dostępny na stronie internetowej. Podczas wizyty duszpasterskiej Msze Święte odprawiane będą o godz. 15.00.

 

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.30, 11.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00 rano.

 

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

 

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 15.00.

 

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek odwiedzę chorych od godz. 11.00. Przy odwiedzinach chorych pobłogosławię im domy.

 

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. 

 

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 

 

9. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.
Odsłony: 375