Ogłoszenia Duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 20 styczeń 2018

 

 

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

 

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

 

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

 

4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

5. Dzisiaj kończę Wizytę Duszpasterską. Za wszelkie modlitwy i ofiary składane dla Naszej Parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Kto nie mógł być z różnych powodów a chciałby by jego dom był pobłogosławiony, to proszę podejść do zakrystii. Umówimy się wtedy indywidualnie. 

 

6. Powracamy do odprawiania Mszy Św. w tygodniu o godz. 18 w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i w sobotę. Zapraszam do uczestnictwa w tygodniu modlitwą Różańcową od godz. 17.30. Niech Boże Błogosławieństwo dopomaga Nam pogłębiać naszą wiarę w nadchodzącym tygodniu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
Odsłony: 395