Ogłoszenia Duszpasterskie na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: sobota, 24 luty 2018

 

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 9.00. Bóg zapłać Chórowi za przygotowanie rozważań na drogę krzyżową i Wszystkim zaangażowanym w przeczytanie tych rozważań. Proszę o przygotowanie w ten piątek Żywy Różaniec, a w następny piątek dzieci przygotowując się do pierwszej komunii świętej. Dziękuję za przygotowanie dekoracji na wielki post Pani Beacie i dzieciom z kółka różańcowego – „Kwiatuszki Maryi”, które tak pięknie przygotowały serduszka z dobrymi uczynkami dla Pana Jezusa.

 

 

 

 

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Chorych odwiedzę od godziny 11.00.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

 

7. Przypominam, że codziennie jest możliwość od godz. 17.30 skorzystania z sakramentu spowiedzi św., a w środy przed Mszą Świętą odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

8. Wychodząc z kościoła, kto ma taką wolę może wesprzeć misje święte, wrzucając ofiarę do skarbony. 

 

9. Biorąc udział w modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Diecezji, otrzymaliśmy termin adoracji od dnia 21 marca od godz. 18.00 do 22 marca, zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00. Zapraszam, aby zapisywać się na daną godzinę, by Pan Jezus nie pozostawał Sam w kościele.

 

10. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

Odsłony: 424