Ogłoszenia Duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: sobota, 10 marzec 2018

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo, że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. 

 

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.00. Dziękuję za przygotowanie drogi krzyżowej dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej. W tym tygodniu drogę krzyżową przygotowują uczniowie z naszej szkoły podstawowej.

 

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

 

4. Na stoliku za ławkami wystawione są świece i baranki. Kto, by chciał wesprzeć Caritas, może to uczynić przez zakup. 

 

5. Za tydzień od 18 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże, będzie kierował do nas ks. proboszcz Grzegorz Gierek pracujący w Buku.

 

6. Przyszła do nas prośba, chciałbym ją Wam przekazać:

 

Szczęść Boże

Mój zięć Piotr młody chłopak ojciec 1,5 rocznej córeczki potrzebuje przeszczepu szpiku. Szukamy dawcy. Jeżeli jest to możliwe,  bardzo proszę o przekazanie naszej prośby parafianom, ludziom dobrej woli, zdrowych w wieku 18 – 50 lat, aby zostali dawcami. Mój zięć kilka lat temu zgłosił się jako potencjalny dawca, a teraz sam potrzebuje pomocy. https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca  – oto strona na której można się zarejestrować. Z góry dziękuję. Bóg zapłać. Mariola Kulągowska 

 

7. Chciałbym dalej kontynuować budowę Naszego Nowego Kościoła i domu parafialnego. By zakończyć następny etap, czyli zabezpieczyć fundamenty i wylać tzw. Chudziak. Jednak brakuje funduszy w wysokości 63,200 zł. Kto może wesprzeć to proszę o ofiarność.

 

8. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.

 

9. Bóg zapłać za wszelką pomoc i modlitwę w różnych naszych sprawach parafialnych. 

 

Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.parafiatanowo.pl.

 

Odsłony: 519