Ogłoszenia Duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 18 marzec 2018

 

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

 

2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje Wielkopostne. W ten czas Miłości Boga do Nas, poprowadzi nas ks. Grzegorz Gierek proboszcz parafii w Buku. Zapraszam nie tylko dzisiaj, ale też w poniedziałek, wtorek i środę na nauki rekolekcyjne. Również dzieci ze szkoły naszej będą uczestniczyć, według planu podanego w szkole.

 

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.00. Bóg zapłać dzieciom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej. W ten piątek proszę, aby Drogę Krzyżową przygotował chór.

 

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławię palmy. Również, będziemy mogli zakupić palmy i inne ozdoby świąteczne zrobione przez dzieci. Fundusze z tych prac będą przeznaczone na pomoc dla trzyletniego Michałka, który choruje na wrodzoną łamliwość kości.

 

5. Wychodząc z kościoła, możemy w tą niedzielę jak i w przyszłą, złożyć ofiarę do skarbony na kwiaty do grobu Pańskiego. Chętnych do wystroju grobu zapraszam do zakrystii.

 

6. Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. W naszym kościele podczas rekolekcji posługiwać będzie ks. Grzegorz od godz. 17.30 w poniedziałek, wtorek i w środę. 

 

7. W środę po Mszy i nauce rekolekcyjnej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będziemy adorować całą dobę w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Ci, którzy się zapisali na listę, proszę przy nazwisku podać godzinę o której mogą podjąć czuwanie. Pamiętajmy, by Pan Jezus, nie pozostawał samotny w naszej Świątyni.

 

8. Chór z Tanowa „To i Owo”, zdobył brązowy medal na festiwalu pieśni pasyjnych.

 

9. Kto chce wesprzeć Caritas, można to uczynić poprzez zakup świec jak i też baranków. Wystawione one są na stoliku za ławkami. Zachęcam też do czytania tygodnika „Niedziela”.

 

10. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

 

11. Ogłoszenia dostępne są w gablocie jak i na naszej stronie parafialnej – www.parafiatanowo.pl

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 

  • 19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.
Odsłony: 369