Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Opublikowano: sobota, 23 czerwiec 2018

 

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

 

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Święta o godz. 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. Wychodząc z kościoła można jeszcze dzisiaj, wesprzeć ofiarą do skarbony, kolonie organizowane przez Caritas dla najuboższych dzieci z naszej diecezji. 

 

4. Zapraszam w tygodniu do sklepiku z ziołami i innymi produktami Ojców Bonifratrów. Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30.

 

5. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam codziennie o godz. 17.30.

 

6. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecam szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

 

7. Wszystkim udającym się na wakacje, życzę dobrego odpoczynku, wspaniałych wrażeń, i miłości do Pana Boga. Byśmy w tym czasie nie zapominali o Panu Bogu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.
Odsłony: 243