Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 03 sierpień 2019

ogloszenia lepsze1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.

Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach, oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3.  We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 18.00. Od 6 sierpnia ks. Proboszcz powraca już z pielgrzymki. Wszelkie więc sprawy związane z biurem parafialnym, proszę załatwiać z nim.
4. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej, korzystania z biblioteki parafialnej.
5. Solenizantów i jubilatów polecam opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.