Ewangelia na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Opublikowano: wtorek, 01 styczeń 2019
fdgdSłowa Ewangelii wg Świętego Łukasza
Nadano Mu imię Jezus
 
Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali.
Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki. ( Łk 2, 16-21)
 
Nowy rok skłania do snucia planów i podejmowania różnych postanowień. Jako dzieci Boga ciągle zapominamy, że decydującym pytaniem na początek nowego roku nie jest: „ Czy nowy rok przybliży realizację moich planów i pomoże spełnić moje postanowienia?”, lecz „ czy nowy rok przybliży mnie do wypełnienia planów Pana Boga?”.  Boża Rodzicielka jest tu wzorem, bo nie szuka miary w swoich wyobrażeniach, lecz w tym, co przez Nią pragnie uczynić Bóg. Ona pojmuje siebie jako służebnicę Bożych planów, a nie własnych życzeń. Bóg nie spełnia naszych życzeń, lecz swoje obietnice.
Odsłony: 374