Zapisz dziecko do Scholi

Kategoria: Schola Opublikowano: niedziela, 24, wrzesień 2017 Agnieszka Malicka

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie (…)

Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wielbienia Boga śpiewem.

Próby Scholi w tym roku szkolnym - w każdą niedzielę o godz. 10.20 w sali kominkowej w Kościele.

Oprawa Mszy Świętych przez scholę - każda niedzielna Msza Święta o godzinie 11.

Zapraszamy!

Wigilia Bożego Narodzenia 2015 - Schola i Ministranci

Kategoria: Schola Opublikowano: niedziela, 20, grudzień 2015 Agnieszka Malicka

WIGILIA ZE SCHOLĄ I MINISTRANTAMI

A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielić opłatek – chleb miłości.
A łamiąc okruch biały, wśród nocy świętej ciszy,
niech się serca nasze jak dzwon rozkołyszą.
Oto już cud się spełnia, już biją w niebo dzwony.
O, witajże nam Jezu, w Betlejem narodzony.
Rozwarły się niebiosa, już kolęd płyną dźwięki:
o witaj nam, witaj Jezu malusieńki

Zjednoczeni przy wigilijnym stole wspominamy cud przyjścia na świat Syna Bożego i dzielimy radość z Jego bliskości. Najważniejszym momentem wieczerzy wigilijnej jest dzielenie się opłatkiem, który jest symbolem wzajemnej miłości, przebaczenia i jedności, wyrazem najgłębszych i najszlachetniejszych życzeń, jak również gotowości dzielenia się sobą z bliźnimi. Płomień wigilijnej świecy głosi orędzie pokoju i miłości, rozprasza ciemności - to Jezus Chrystus, nasza nadzieja.

Rozpoczęliśmy Adwent

Kategoria: Schola Opublikowano: niedziela, 29, listopad 2015 Agnieszka Malicka

SCHOLA W ADWENTOWYM OCZEKIWANIU

Nie lękaj się z ufnością oczekiwać Boga.

On jest dobry.

"Adwent jest jak wiosna w przyrodzie, kiedy wszystko się odradza, jest świeże i piękne. Adwent ma być dla nas tym samym - ma nas odświeżać i utrzymywać w zdrowiu, byśmy byli zdolni przyjmować Chrystusa pod każdą postacią, w jakiej do nas przyjdzie"( Bł Matka Teresa z Kalkuty)

Rok liturgiczny zatoczył krąg i znowu mamy Adwent. Później Boże Narodzenie. Wszystko po to, abyśmy przypomnieli sobie, że Bóg jest z nami i że przyjdzie dzień powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię. Można zacząć wszystko od nowa, zatęsknić za Panem. Tak mocno - z całego serca. Możemy znowu zrobić postanowienia.  Św. Paweł mówi - stawajcie się coraz doskonalszymi, a Pan Jezus - uważajcie na siebie i na wasze serca i czekajcie, wyczekujcie, a gdy się spotkamy podnieście głowy i nabierzcie ducha.

Adwent jest to czas czterech tygodni radosnego oczekiwania na to piękne spotkanie z Panem, oczekiwania na ponowne Jego przyjście, oraz czas przygotowań do kolejnego wspominania pamiątki Bożego Narodzenia.

W oczekiwaniu wspiera naszą Parafię jak co roku nasza schola :)

Schola na Uroczystości Chrystusa Króla

Kategoria: Schola Opublikowano: niedziela, 22, listopad 2015 Agnieszka Malicka

SCHOLA NA UROCZYSTOŚCI CHRYSTUSA KRÓLA

Odpowiedział Jezus - Tak, Jestem Królem.

A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię :

KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW

( J 18)

22 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla.

Schola wielbiła Pana śpiewem, grą na gitarze i modlitwą.

Dzieci zawsze z radością wychwalają Pana, Który jest Królem ich pięknych, czystych serc.

Króluj nam Chryste ! Jesteś Królem! Jezus Chrystus Królem Jest , Alleluja!

XV Dzień Papieski - " Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Kategoria: Schola Opublikowano: niedziela, 11, październik 2015 Agnieszka Malicka

" Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu" - św. Jan Paweł II.

"Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny" - te słowa wypowiedział papież Franciszek w homilii kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014r. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Ojca Świętego.

Tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest w tym dniu zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób, nazywanych często „Żywym Pomnikiem” św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych a także już ponad 1000 studentów z 60 uczelni, także zagranicznych. Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen - minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa. Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl

Z okazji tegorocznego XV Dnia Papieskiego, który obchodzimy pod hasłem " Jan Paweł II - Patron Rodziny", dzieci ze scholi parafialnej przygotowały występ, który zaprezentowały podczas Mszy Świętej o godzinie 11. Schola obchodziła dziś także drugą rocznicę swojej działalności.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ