Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę w ciągu roku.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 24, wrzesień 2017 Agnieszka Malicka

1. 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca, w 100 rocznicę objawień Fatimskich, jest organizowany „RÓŻANIEC DO GRANIC”. Wszystkie parafie przygraniczne w całej Polsce zostały wyznaczone jako miejsca spotkań. Również nasza parafia i kościół został ujęty w tym wydarzeniu. Zapraszam Was wszystkich do włączenia się w tą akcję. Kto by chciał się zapisać do tego wydarzenia, może to uczynić wpisują się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami. Szczegółowy program wygląda następująco: 

 

o godz. 10.30 – konferencja

o godz. 11.00 – Eucharystia 

o godz. 12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz. 12.30 – czas na posiłek

o godz. 13.30 – wjazd do Dobieszczyna na granicę.

o godz. 14.00 – rozpoczęcie modlitwy różańcowej.

o godz. 15.30 – modlitwa na zakończenie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę w ciągu roku.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę w ciągu roku.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 10, wrzesień 2017 Agnieszka Malicka

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają  pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę w ciągu roku.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę w ciągu roku.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 03, wrzesień 2017 Agnieszka Malicka

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 

2. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 18.00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, od godz. 17.30. możemy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę w ciągu roku.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXI Niedzielę w ciagu roku.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 03, wrzesień 2017 Agnieszka Malicka

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na XXI Niedzielę w ciagu roku.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę w ciagu roku.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 03, wrzesień 2017 Agnieszka Malicka

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę w ciagu roku.