Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 wrzesień 2018 Agnieszka Malicka

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. 

 

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

4. Bóg zapłać za wszelki ofiary składane na potrzebę budowy nowego Kościoła i domu parafialnego.

 

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

6. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 09 wrzesień 2018 Agnieszka Malicka

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

 

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

4. Zapraszam do sklepiku z ziołami ojców Bonifratrów. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Znajdziemy tam wiele ziół, herbat, maści na różne dolegliwości, które dotykają nasze zdrowie.

 

5. Dziękuję wszystkim za spotkanie na grilu w Bartoszewie na terenie naszej kaplicy. Dobrze, że możemy razem się spotkać i poznawać na wzajem.

 

6. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zapraszam dzieci na próbę scholi co niedziela o godzinie 10.20 byśmy naszymi pięknymi głosami wychwalali majestat Pana.

 

7. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 wrzesień 2018 Agnieszka Malicka

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

 

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragnę wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

 

3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Od godziny 11.00 odwiędzę chorych.

 

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

 

6. Zapraszam wszystkie chętne dzieci do śpiewania w przyszłą niedzielę na próbę scholi o godz. 10.20. Zwłaszcza przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej.

 

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 26 sierpień 2018 Agnieszka Malicka

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.30.

 

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. 

 

5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby budowy naszej nowej świątyni.

 

6. Opiece Maryi powierzam solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 sierpień 2018 Agnieszka Malicka

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W tym obchodzimy odpust w Bartoszewie. Chciałbym spotkać się po Mszy Św. w Bartoszewie na poczęstunku. Dlatego proszę o wspólne biesiadowanie w naszej Kaplicy. 

4. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą