Ewangelia na XV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 14 lipiec 2019
samarytanin 420x330Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 
Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie
 
 Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».

Czytaj więcej...

Ewangelia na XIV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 07 lipiec 2019
owcaSłowa Ewangelii wg Świętego Łukasza 
Pokój królestwa Bożego
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki.

Czytaj więcej...

Ewangelia na XIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 30 czerwiec 2019
pojdz za mnąSłowa Ewangelii wg Św. Łukasza 
Trzeba porzucić wszystko, aby iść za Jezusem
Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.

Czytaj więcej...

Ewangelia na XII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 22 czerwiec 2019
JeszuaSłowa Ewangelii wg Św. Łukasza 
Wyznanie wiary w Chrystusa i zapowiedź męki
Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: «Za kogo uważają Mnie tłumy?» Oni odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał». Zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?»

Czytaj więcej...

Ewangelia na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019
komuniaSłowa Ewangelii wg Św. Łukasza 
Rozmnożenie chleba
 
Jezus mówił tłumom o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrawiał. Dzień począł się chylić ku wieczorowi.
 
 

Czytaj więcej...