Budowa Kościoła w Tanowie - Kronika Listopad 2018 - zakończony stan zero

Opublikowano: piątek, 30 listopad 2018
U schyłku roku 2018 zakończyliśmy "stan zero"
budowy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i plebanii w Tanowie 
 
20181128 094111
 
W październiku 2018r została ułożona kanalizacja podposadzkowa, a 28 listopada został wylany beton na gruncie, co oznacza zakończenie „stanu zero”. Radujemy się na widok postępującego tak pięknego dzieła, którego uczestnikami przyszło nam być - chwała za to Panu! Na zimowe miesiące budowa kościoła zostanie zabezpieczona i przez całą zimę będziemy zbierać fundusze na kolejne prace. Kolejnym etapem będzie wymurowanie ścian nośnych naszego kościoła i plebanii. 

Czytaj więcej...

Budowa Kościoła w Tanowie - kronika maj 2018 - fundamenty/stan zero

Opublikowano: środa, 23 maj 2018

„Budujcie ten dom,

a upodobam go sobie

i w nim doznam czci

- mówi PAN ” 

(Aggeusza 1, 8)

  

 

 

 

 

Z pomocą Bożą, budowa naszego Kościoła posuwa się do przodu. Z początkiem roku 2018 zabetonowano ławy fundamentowe pod Kościół i Plebanię. Od tamtego momentu wykonaliśmy następujące prace:

 

  • Ułożono izolację poziomą pod ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
  • Wymurowano ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
  • Zaszalowano, zazbrojono i zabetonowano słupy oraz wieńce ścian fundamentowych.
  • Wykonano pionową izolację przeciwwodną ścian fundamentowych.
  • Wykonano izolację termiczną ścian fundamentowych za pomocą styropianu.
  • Ułożono folię kubełkową na izolacji termicznej ścian fundamentowych.

 

W chwili obecnej - 23 maja 2018 r. - trwa zasypywanie i zagęszczanie fundamentów. Następnym etapem będzie ułożenie kanalizacji podposadzkowej i wylanie betonu na gruncie, co będzie oznaczało zakończenie „stanu zero”. 

 

Dotychczasowe prace pochłonęły zebrane do tej pory fundusze, dlatego kolejny etap będzie możliwy po uzbieraniu potrzebnych pieniędzy. 

W celu ich zaoszczędzenia, część prac jest realizowana systemem gospodarczym, przy udziale naszego Proboszcza, Księdza Marcina Madeja oraz pana Zbyszka Niezgody. Bardzo dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie się w tak ciężkie i wyczerpujące prace. Bóg zapłać! 

 

Serce Jezusa jest hojne dla wszystkich, którzy Go wzywają. Dlatego prosimy przede wszystkim o modlitwę, aby nasze wspólne dzieło jakim jest budowa Kościoła w Tanowie, mogło jak najszybciej powstać. Prosimy także o wsparcie finansowe, a wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania, Bóg zapłać. Darowiznę na budowę Kościoła można odpisywać od podatku w rozliczeniu rocznym. 

Parafia Rzym-Kat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. 

ING Bank Śląski 67 1050 1559 1000 0090 7682 7493.

 

Poniżej znajdziecie droga Wspólnoto Tanowska kilka zdjęć z budowy.

ZDJĘCIA

Budowa Kościoła w Tanowie - kronika styczeń 2018 - ławy fundamentowe

Opublikowano: sobota, 06 styczeń 2018

4 stycznia 2018 r. zabetonowano ławy fundamentowe pod nasz Kościół w Tanowie.


 

 

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ Z BUDOWY

 

Czytaj więcej...

Budowa Kościoła w Tanowie - kronika listopad 2017 - zdjęcie humusu

Opublikowano: niedziela, 19 listopad 2017

Dnia 16 listopada 2017 roku rozpoczęła się długo oczekiwana budowa naszego nowego Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Domu Parafialnego. Na placu budowy został zdjęty humus. 

 

 

Prace, które chcielibyśmy wykonać do końca roku 2017:

 

- Wykopy pod fundamenty;

- Zazbrojenie ław fundamentowych z wypuszczeniem zbrojenia, z którym będzie połączone zbrojenie żelbetowych ścian fundamentowych;

- Zabetonowanie ław fundamentowych.

 

Przed nami bardzo dużo prac, dlatego prosimy wszystkich przede wszystkim o modlitwę, by Kościół mógł powstać w Tanowie jak najszybciej. Przedsięwzięcie to pochłania ogromne koszty, więc prosimy także wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. W celu realizacji tego dzieła zostało utworzone specjalne konto parafialne. Darowiznę na budowę Kościoła można odpisywać od podatku w rozliczeniu rocznym. 

 

Parafia Rzym-Kat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. 

ING Bank Śląski 67 1050 1559 1000 0090 7682 7493.

 

Dziękujemy za życzliwość wszystkim ofiarodawcom.

Budowa Kościoła w Tanowie - Kronika październik 2017 - ogrodzenie terenu

Opublikowano: czwartek, 26 październik 2017

 

 

Budowa nowego Kościoła to wielkie dzieło, które jest radością naszej Parafii. Z Bożą pomocą, oraz dzięki wyrzeczeniom i ofiarności naszych Parafian i Proboszcza ks. Marcina Madeja, udało się w tym roku uzyskać pozwolenie na budowę, a z połową października ogrodzić teren przyszłej budowy. Ogrodzenie stanęło na granicach działki, na której wybudujemy nowy Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dom Parafialny.

 

Przed nami ogromne zadanie. Dlatego prosimy wszystkich Parafian o modlitwę, by Kościół mógł powstać w Tanowie jak najszybciej. Kamień węgielny został poświęcony przez papieża Franciszka w 2015 roku.

Przedsięwzięcie to potrzebuje także wsparcia finansowego. W celu realizacji tego zadania zostało utworzone specjalne konto parafialne. Dziękujemy za życzliwość wszystkim ofiarodawcom.

Parafia Rzym-Kat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. 

ING Bank Śląski 67 1050 1559 1000 0090 7682 7493.

 

Zobacz Zdjęcia